Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Odbiór kanałów z brytyjskiej wiązki w zachodniej Polsce 28,5 East UK


Język angielski jest praktycznie najpopularniejszym językiem na świecie. Coraz częściej jest też tak, że Polacy mieszkający kilka / kilkanaście lat na Wyspach Brytyjskich postanawiają wrócić do Polski i bywa jednak, że brakuje im czegoś takiego jak jakiś ulubiony program telewizyjny np. BBC One.

Sytuacja z odbiorem kanałów z Wielkiej Brytanii po części jest bardzo prosta. W większości polskich domów jest już odbiór jakiejś platformy cyfrowej np. NC+ albo Cyfrowy Polsat i tam bez problemu można oglądać międzynarodowy kanał informacyjny brytyjskiej telewizji publicznej BBC World News. Osoby mające dostęp do satelity Astra 1 19,2°E uzyskają odbiór prywatnej stacji informacyjnej Sky News International - tutaj także w wersji międzynarodowej, oraz wcześniej wspomniany BBC World News w jakości HD. Są tutaj także międzynarodowe wersje kanałów z USA: CNBC Europe, Bloomberg TV, CNN International.

Odbiór kanałów z brytyjskiej wiązki w zachodniej Polsce 28,5 East UK

Wykaz transmisji Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2016.

Pewnego dnia gdy zapragniemy poszerzyć ofertę bezpłatnych programów w posiadanym przez nas odbiorniku satelitarnym najczęściej co może nam przyjść do głowy to instalacja dodatkowego konwertera, aby odebrać sygnał z "nowego" satelity.

Pozornie instalacja konwertera wydaje się być banalnie prosta, jednak trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Opiszemy tutaj opcję dotyczącą odbioru z drugiej pod względem popularności pozycji satelitarnej w Polsce, czyli Astra 1 (19,2 st. Wschód).