Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Minionej nocy z 30 września na 1 października Polskie Radio uruchomiło kolejne nadajniki cyfrowego radia DAB+.

W województwie lubuskim multipleks Polskiego Radia uruchomiono w Gorzowie Wielkopolskim, w składzie znajdują się następujące programy: Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, Polskie Radio 24, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio dla Zagranicy, oraz Radio Zachód.

Emisja prowadzona jest z obiektu RON w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Podmiejskiej. na kanale 11C - 220.352 MHz i z mocą 2 kW, Jest to trzeci już nadajnik cyfrowego radia w województwie lubuskim - dwa poprzednie w Jemiołowie i Zielonej Górze zostały uruchomione 27 marca 2015 roku. Wszystkie trzy emisje należą do Polskiego Radia i jest to MUX-R3 i są prowadzone w jedno częstotliwościowej sieci (SFN) na kanale 11C.

Przy tej okazji warto wspomnieć także o uruchomieniu emisji Polskiego Radia na kanale 5B w Polkowicach (dolnośląskie), gdzie w multipleksie oprócz programów: Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, Polskie Radio 24, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio dla Zagranicy nadawane są Radio Wrocław i Radio Wrocław Kultura. Sygnał multipleksu Radia Wrocław jest osiągalny w części południowej województwa lubuskiego.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież