Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przedstawiamy odrobinę informacji z Niemiec, ale dotyczących też eteru w województwie lubuskim. Dokładnie chodzi o Frankfurt nad Odrą, który bezpośrednio graniczy ze Słubicami. Praktycznie wszystkie stacje radiowe nadawane z Frankfurtu są bardzo dobrze odbierane także w Słubicach, a większość z nich także np. w Krośnie Odrzańskim.

Bez pure.fm z Frankfurtu

Po tym jak pod koniec 2019 roku zakończono nadawanie pure.fm Frankfurt na 98,0 MHz, do dzisiaj we Frankfurcie i Słubicach na tej częstotliwości słychać tylko ciszę. 31 grudnia 2019 roku wygasło pozwolenie na nadawanie dla pure.fm Frankfurt. Obecnie zezwolenie na nadawanie z Frankfurtu nad Odrą na 98,0 MHz posiada RTL 104,6 z Berlina. Natomiast radio pure.fm na UKF jest obecnie dostępne tylko na terenie Berlina na częstotliwości 106,4 MHz. Więcej informacji moz.de

Nowa częstotliwość dla Frankfurtu

Kilka miesięcy temu ogłoszono dostępność nowej częstotliwości 91,7 MHz w Frankfurcie nad Odrą. Wiadomo już, że nadawać chce dwóch kandydatów:

- Freies BürgerRadio Slubfurt (Freies BürgerRadio Slubfurt e.V.) – Wolna rozgłośnia obywatelska Słubfurt (stowarzyszenie)
- ODERWELLE (eagle Broadcast Brandenburg GmbH)

Niestety będzie to typowo miejska częstotliwość, moc będzie niewielka a i ze względu na 91,7 MHz z Zielonej Góry (Radio Plus Zielona Góra), będzie je trudno odebrać gdzieś dalej poza Słubicami i najbliższą okolicą.

Jednakże zapowiada się ciekawie, bo obie rozgłośnie chcą nadawać audycje w dwóch językach niemieckim i polskim.

 

O Słubfurcie

Słubfurt jest pierwszym miastem, które leży po połowie w Polsce i w Niemczech. W 1999 roku zostało ono założone, a w roku 2000 wpisane do rejestru miast europejskich (register of European cities).
Na miasto składają się dwie dzielnice, Słub oraz Furt, leżące po prawej i lewej stronie Odry, która wraz z otaczającymi ją łąkami i dzikimi plażami jest najpiękniejszą rzeką Europy.
Więcej informacji: http://www.slubfurt.net/ oraz http://www.radio.slubfurt.net/

 

O Oderwelle

Oderwelle zostało uruchomione pod koniec 2019 roku.

Więcej informacji: https://oderwelle.de/oderwelle-neues-radio-fuer-frankfurt-oder-gestartet/

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież