Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W dniu 1 sierpnia 2019 r. Telewizja Łużyce z Bolesławca (dolnośląskie) zawiesiła nadawanie.

Jak informuje portal bolec.info w czwartek (1 sierpnia 2019 r.) rano odejście z Telewizji Łużyce ogłosiła Małgorzata Małkowska, która była twarzą telewizji przez ostatnią dekadę. Chwilę wcześniej z pracy odeszła inna dziennikarka.

Z komunikatu Zarządu i Redakcji TV Łużyce:

Informujemy, że ze względów technicznych, zawieszamy nadawanie Telewizji Łużyce od sierpnia 2019 r. do odwołania.
Przepraszamy Państwa za zaistniałą sytuację.

Jednocześnie serdecznie dziękujemy za wszystkie Państwa telefony, maile, listy oraz za wszelkie przejawy sympatii. Do zobaczenia!

Telewizja Łużyce nadawała wiadomości lokalne, wywiady i informacje o regionie.

W multipleksie DVB-T (MUX-L1) na kanale 38 oprócz TV Łużyce nadawane były także Stars TV, oraz Eska TV Extra. Swoim zasięgiem obejmował m.in. Bolesławiec, Lubań, Chojnów Jelenią Górę i okolicę oraz południowe krańce woj. lubuskiego. Obecnie w Zielonej Górze nie udaje się odebrać sygnału multipleksu Łużyce.

 

Archiwalne zrzuty ekranu TV Łużyce:

 

 

Więcej w naszej Galerii.

Aktualizacja 09-08-2019

Jak informuje na Forum SATKurier przedstawiciel Stars.TV, (zajmuje się obsługą techniczną MUX L1) powodem zniknięcia sygnału jest odcięcie prądu od nadajnika przez właściciela masztu. Sygnał z obiektu Rząsiny był nadawany z mocą 5 kW i był odbierany w części woj. lubuskiego.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież