Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesje czterem nadawcom spośród ubiegających się o 4 miejsca na powstającym multipleksie nr 8, są to Zoom TV, Kiwi TV, TV#, oraz WP1.

Operatorem MUX-8 jest EmiTel. Start multipleksu ma nastąpić jeszcze w 2016 roku. W województwie lubuskim będzie nadawany na kanale 8 (pasmo III - VHF).

Dodatkowo oprócz 4 w/w kanałów na multipleksie znajdą się 2 lub 3 programy od Telewizji Polskiej - 1 w rozdzielczości HD i 1 SD lub 3 SD.

 

29 grudnia 2015 koncesji udzielono spółce Cable Television Networks & Partners Sp. z o.o. na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Zoom TV. Kanał ma powstać we współpracy z partnerem programowo-inwestycyjnym, jakim jest Kino Polska TV (SPI International B.V.) oraz z pomocą Grupy Onet.pl (TVN/Scripps Networks Interactive i Ringier Axel Springer). Koncesja obowiązuje przez 10 lat.

Również 29 grudnia 2015 koncesji udzielono spółce Green Content koncesję na nadawanie drogą naziemną kanału Kiwi TV.

Kiwi TV ma być programem o charakterze uniwersalnym, promującym aktywny rozwój człowieka, zawierającym audycje poświęcone zdrowemu stylowi życia, rozwojowi zawodowemu i społecznemu człowieka, a także popularyzującym aktywność fizyczną oraz zawierającym m.in. relacje z wydarzeń kulturalnych i artystycznych. W swoich audycjach, przede wszystkim dokumentalnych, edukacyjnych, poradniczych, publicystycznych, informacyjnych Kiwi TV będzie promował aktywny rozwój człowieka, zdrowy styl życia dzieci i młodzieży, a także prezentował materiały poświęcone wydarzeniom kulturalnym.
Jak informuje Agora, programy nadawane przez Kiwi TV będą wykorzystywać potencjał mediów tej grupy, które od wielu lat angażują Polaków w działania społeczne, ekologiczne i prozdrowotne, skupiają ich uwagę na ważnych wydarzeniach sportowych, kulturalnych i artystycznych, a także zachęcają do rozwoju osobistego i zawodowego.
Green Content, nadawca Kiwi TV, należy do Agory. Wydawca „Gazety Wyborczej”, wspólnie z Kino Polska TV, jest już właścicielem kanału Stopklatka TV, który nadaje w naziemnej telewizji cyfrowej.

7 stycznia 2016 roku koncesji udzielono spółce TV Spektrum dla kanału TV#.
Koncesja dla TV# obowiązuje przez 10 lat, natomiast dla Kiwi TV od 29 grudnia 2015 roku, również na 10 lat.
Kanał TV#, na który koncesję przyznano spółce TV Spektrum, będzie miał charakter uniwersalny. Co najmniej 30 proc. tygodniowego czasu nadawania programu w godzinach 6:00-23:00 zajmą filmy fabularne, seriale i audycje rozrywkowe. Oprócz tego w programie znajdą się również audycje poradnicze, publicystyczne, a także serwisy informacyjne z kraju i ze świata. W programie będą wykorzystywane nowoczesne technologie i multimedia wspomagające komunikację z odbiorcą. TV Spektrum, to spółka należąca do Grupy ZPR Media. Ma już w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej aż trzy swoje kanały – Fokus TV, Polo TV i Eska TV.

Również w styczniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) koncesję przyznała firmie WP1 Sp. z o.o., należącej do Grupy Wirtualna Polska (Wirtualna Polska Holding), na nadawanie w multipleksie ósmym (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej kanału WP1.

Wszystkie 4 wymienione wyżej programy telewizyjne będą nadawane w standardowej rozdzielczości (SD), oraz udostępnione bezpłatnie - niekodowane.

 

Żródo: KRRiT, RadioPolska.pl, SatKurier.pl

Komentarze   

#1 jan 2016-02-05 21:14
zobaczymy co za gnioty będą na tych kanałach. i Anteno Siatkowa com back :lol:
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież