Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przedstawiamy odrobinę informacji z Niemiec, ale dotyczących też eteru w województwie lubuskim. Dokładnie chodzi o Frankfurt nad Odrą, który bezpośrednio graniczy ze Słubicami. Praktycznie wszystkie stacje radiowe nadawane z Frankfurtu są bardzo dobrze odbierane także w Słubicach, a większość z nich także np. w Krośnie Odrzańskim.

Od 26 czerwca w ramach platformy hybrydowej Telewizja Polska udostępniła kanał TVP Kultura 2.

W związku z zakończeniem projektu Szkoła z TVP, w dniu dzisiejszym kanał TVP Sport w MUX-3 przełączono do jakości HD, a TVP Rozrywka przeniesiono do MUX-8. Jednocześnie z multipleksu nr 8 wyłączono kanał TVP HD.

Dzisiaj w godzinach nocnych w województwie lubuskim dokonano zmiany kanału nadawania multipleksu nr 2.

Jest to zmiana związana z drugim etapem tzw. refarmingu, procesu zwalniania pasma 700MHz w celu wykorzystania w przyszłości dla 5G.

W dniu wczorajszym 8 kwietnia w lokalnym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej MUX-L7, nadawanemu m.in. z okolic Głogowa i Lubina dodano 3 nowe stacje telewizyjne.