Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

16 października br. wystartowało dedykowane dla zmotoryzowanych - Polskie Radio Kierowców.

Na antenie Polskiego Radia Kierowców znajdują się bieżące informacje z dróg, porady i nowinki ze świata motoryzacji, oraz dominuje tzw. "muzyka drogi".

Minionej nocy z 30 września na 1 października Polskie Radio uruchomiło kolejne nadajniki cyfrowego radia DAB+.

W województwie lubuskim multipleks Polskiego Radia uruchomiono w Gorzowie Wielkopolskim, w składzie znajdują się następujące programy: Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, Polskie Radio 24, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio dla Zagranicy, oraz Radio Zachód.

Przedstawiamy odrobinę informacji z Niemiec, ale dotyczących też eteru w województwie lubuskim. Dokładnie chodzi o Frankfurt nad Odrą, który bezpośrednio graniczy ze Słubicami. Praktycznie wszystkie stacje radiowe nadawane z Frankfurtu są bardzo dobrze odbierane także w Słubicach, a większość z nich także np. w Krośnie Odrzańskim.

Od 26 czerwca w ramach platformy hybrydowej Telewizja Polska udostępniła kanał TVP Kultura 2.

W związku z zakończeniem projektu Szkoła z TVP, w dniu dzisiejszym kanał TVP Sport w MUX-3 przełączono do jakości HD, a TVP Rozrywka przeniesiono do MUX-8. Jednocześnie z multipleksu nr 8 wyłączono kanał TVP HD.