Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Na stronie internetowej rozgłośni Oderwelle podano, że nowa stacja radiowa dla Frankfurtu nad Odrą: "91,7 ORWELLE - Frankfurts Stadtradio" rozpocznie nadawanie w piątek 30 kwietnia 2021 r. o godz. 12.00 na częstotliwości FM 91,7 MHz z najwyższego budynku Brandenburgii - Oderturm. Do tej pory Oderwelle można usłyszeć tylko przez internet.

W dniu dzisiejszym wystartował nowy kanał Telewizji Polskiej - TVP Kobieta. Jest dostępny tuczasowo w miejscu TVP Rozrywka w naziemnej telewizji cyfrowej.

W bogatej ofercie programowej znajdą się audycje dotyczące urody, zdrowia, mody, urządzania wnętrz, kulinarne, podróżnicze, a także ciekawe filmy dokumentalne, czy reportaże dotyczące ważnych kwestii społecznych. Kanał jest w pełni poświęcony tematyce kobiecej.

W nocy z 24 na 25 lutego w MUX-1 wyłączono kanał ATM Rozrywka, który nadawał m.in. w naziemnej telewizji cyfrowej na multipleksie pierwszym. ATM Rozrywka musiał zakończyć emisję, ze względu na nie przedłużenie koncesji na nadawanie. W związku z tym na MUX-1 jest obecnie nadawane 7 stacji telewizyjnych.

Pod koniec roku 2020 zakończyła się współpraca pomiędzy telewizją zagłębia miedziowego TV Regionalna a grupą MWE.

W dniu 5 stycznia około godziny 10 z multipleksu L7 wyłączono przekaz programów: Power TV, Nuta TV i Top Kids (Junior Music).

Od kilku miesięcy ważą się losy dalszej obecności telewizji ATM Rozrywka na MUX-1. Obecnie koncesja na nadawanie ATM Rozrywka w ramach multipleksu pierwszego naziemnej telewizji cyfrowej jest ważna do 24 lutego 2021 r.

Przedstawiciel nadawcy ATM Rozrywka zapewnia, że wniosek w tej sprawie wysłał w styczniu, KRRiT twierdzi, że go nie otrzymała. Skutkiem tego jest nie przedłużenie koncesji na kolejne 10 lat i zgodnie z prawem należy rozpisać konkurs na wolne miejsce na multipleksie.