Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Już 28 marca w województwie lubuskim nastąpi przełączenie - zmiana nadawania systemu naziemnej telewizji cyfrowej. System DVB-T MPEG-4 zostanie zastąpiony nowszym DVB-T2 HEVC. Zmiana dotyczy multipleksów nr 1, 2, 3 i 4, ale nie dotyczy multipleksu numer 8, który nadal będzie nadawany w dotychczasowym systemie DVB-T.

Zmianie systemu nadawania telewizji naziemnej towarzyszyć będzie także zmiana kanałów nadawania. Szczegółowe dane w dalszej części artykułu.

aktualizacja 28 marca 2022

W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych doszło do zmian na lokalnym multipleksie TV Regionalnej z Lubina. Dołączono 2 nowe programy a jeden z dotychczas nadawanych podniesiono do jakości HD. Zmieniono także parametry emisji.

W dniu dzisiejszym na testowym multipleksie Telewizji Polskiej - MUX-5 - dokonano zamiany programów. Stację TVP Polonia zastąpiono TVP3 Warszawa HD. Sygnał TVP3 Warszawa HD jest nadawany w rozdzielczości Full HD i kompresji wideo HEVC.

Od 22 grudnia do składu programów nadawanych w MUX-3 - multipleksie Telewizji Polskiej dołączono przekaz o nazwie Sprawdzam TV. Jest to materiał z informacją czy Twój telewizor jest przystosowany do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w nowym systemie DVB-T2 HEVC.

Przy zielonogórskim ratuszu stanęła wyjątkowa, przeszklona konstrukcja. To właśnie w jej wnętrzu mieści się plenerowe Winobraniowe Studio Radia Index, które przez całe Winobranie 2021.