Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Od 3 października w MUX-6 jest nadawany nowy program Telewizji Polskiej TVP Nauka. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kanał wystartował tego dnia o godzinie 6:00.

W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych dodano emisję TVP Polonia do naziemnej telewizji cyfrowej. Jest ona nadawana na testowym multipleksie Telewizji Polskiej w systemie DVB-T2 HEVC.

Na przełomie czerwca i lipca dokonano kilku zmian w naziemnej telewizji cyfrowej łącznie na trzech multipleksach. Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji - 15 czerwca br. z MUX-3 Telewizji Polskiej usunięto kanał Sprawdzam TV, który miał służyć jako test odbiorników wobec zgodności z nowym standardem DVB-T2/HEVC.

Zmiany dotyczą także MUX-4 i MUX-8.

 

Już 28 marca w województwie lubuskim nastąpi przełączenie - zmiana nadawania systemu naziemnej telewizji cyfrowej. System DVB-T MPEG-4 zostanie zastąpiony nowszym DVB-T2 HEVC. Zmiana dotyczy multipleksów nr 1, 2, 3 i 4, ale nie dotyczy multipleksu numer 8, który nadal będzie nadawany w dotychczasowym systemie DVB-T.

Zmianie systemu nadawania telewizji naziemnej towarzyszyć będzie także zmiana kanałów nadawania. Szczegółowe dane w dalszej części artykułu.

aktualizacja 28 marca 2022

W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych doszło do zmian na lokalnym multipleksie TV Regionalnej z Lubina. Dołączono 2 nowe programy a jeden z dotychczas nadawanych podniesiono do jakości HD. Zmieniono także parametry emisji.