Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pod koniec roku 2020 zakończyła się współpraca pomiędzy telewizją zagłębia miedziowego TV Regionalna a grupą MWE.

W dniu 5 stycznia około godziny 10 z multipleksu L7 wyłączono przekaz programów: Power TV, Nuta TV i Top Kids (Junior Music).

Od kilku miesięcy ważą się losy dalszej obecności telewizji ATM Rozrywka na MUX-1. Obecnie koncesja na nadawanie ATM Rozrywka w ramach multipleksu pierwszego naziemnej telewizji cyfrowej jest ważna do 24 lutego 2021 r.

Przedstawiciel nadawcy ATM Rozrywka zapewnia, że wniosek w tej sprawie wysłał w styczniu, KRRiT twierdzi, że go nie otrzymała. Skutkiem tego jest nie przedłużenie koncesji na kolejne 10 lat i zgodnie z prawem należy rozpisać konkurs na wolne miejsce na multipleksie.

16 października br. wystartowało dedykowane dla zmotoryzowanych - Polskie Radio Kierowców.

Na antenie Polskiego Radia Kierowców znajdują się bieżące informacje z dróg, porady i nowinki ze świata motoryzacji, oraz dominuje tzw. "muzyka drogi".

Minionej nocy z 30 września na 1 października Polskie Radio uruchomiło kolejne nadajniki cyfrowego radia DAB+.

W województwie lubuskim multipleks Polskiego Radia uruchomiono w Gorzowie Wielkopolskim, w składzie znajdują się następujące programy: Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, Polskie Radio 24, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio dla Zagranicy, oraz Radio Zachód.

Przedstawiamy odrobinę informacji z Niemiec, ale dotyczących też eteru w województwie lubuskim. Dokładnie chodzi o Frankfurt nad Odrą, który bezpośrednio graniczy ze Słubicami. Praktycznie wszystkie stacje radiowe nadawane z Frankfurtu są bardzo dobrze odbierane także w Słubicach, a większość z nich także np. w Krośnie Odrzańskim.