Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W dniu dzisiejszym na multipleksie 4 naziemnej telewizji cyfrowej dokonano zmiany w nadawaniu Polsat News. Uruchomiono sygnał w jakości HD - nazwa kanału Polsat News HD HEVC, a dotychczasowy przekaz Polsat News w jakości SD zakodowano.

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, wkrótce zwiększy się zasięg multipleksu nr 4 naziemnej telewizji cyfrowej. MUX-4 nadaje obecnie 12 kanałów telewizyjnych i 10 stacji radiowych. Wszystkie za wyjątkiem Polsat News są kodowane i dostępne wyłącznie dla abonentów tzw. Telewizji Mobilnej Cyfrowego Polsatu.

W dniu wczorajszym w późnych godzinach wieczornych z multipleksu nr 5 naziemnej telelwizji cyfrowej DVB-T2 wyłączono TVP Kultura HD a uruchomiono w sygnał TVP 4K. Program jest nadawany w rozdzielczości Ultra HD z HDR HLG.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dniu dzisiejszym o 6:00 rozpoczęła nadawanie Antena TV, nowa stacja telewizyjna. Stacja jest obecna na multipleksie 1 pod koncesyjną nazwą SILVER TV. Wkrótce jednak nazwa zostanie zmieniona na właściwą Antena TV.

 

W dniu dzisiejszym w województwie lubuskim włączono nadajnik nowego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Multipleks jest nadawany w nowym systemie DVB-T2 i kodeku wideo HEVC (H.265) z Jemiołowa na kanale 38.

Aktualizacja 30.04.2021: uruchomiono także nadajnik w Wichowie.