Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Od dzisiaj do 3 kwietnia br. ma miejsce konserwacja w RTCN Żagań/Wichów. W związku z tym w godzinach od 9:00 - 17:00 mogą wystąpić przerwy w transmisji.

W dniu dzisiejszym w godzinach porannych uruchomiono przekaz kanału TVP Rozrywka w Multipleksie Telewizji Polskiej - MUX-3. Jednocześnie zmniejszono rozdzielczość kanału TVP Sport z HD na SD - w celu zmieszczenia dodatkowego programu.

Już 23 października 2019 kanał TVP Kultura zostanie przeniesiony z MUX-3 na MUX-8.

TVP Kultura od samego początku nadawania w DVB-T była w rozdzielczości SD w multipleksie 3. Od środy 23 października emisja zostanie przeniesiona na multipleks 8 ale jakość zostanie podniesiona do rozdzielczości HD.

Cyfrowy Polsat i Telewizja Polsat przeprowadzą testy możliwości usług technologii hybrydowych w ramach telewizji naziemnej. Zostaną również przeprowadzone testy techniczne mające na celu zwiększenie zasięgu MUX4.

W dniu 1 sierpnia 2019 r. Telewizja Łużyce z Bolesławca (dolnośląskie) zawiesiła nadawanie.