Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przy zielonogórskim ratuszu stanęła wyjątkowa, przeszklona konstrukcja. To właśnie w jej wnętrzu mieści się plenerowe Winobraniowe Studio Radia Index, które przez całe Winobranie 2021.

W dniu dzisiejszym punktualnie o 6:00 wystartował nowy telewizyjny kanał informacyjny Wydarzenia 24. Wraz ze startem kanału, doszło do zmiany w MUX4 - niekodowany kanał Polsat News HD zakończył nadawanie - pozostając jedynie kodowany w wersji SD. W jego miejscu pojawiła się nowa propozycja Polsatu. Bez zmian emisja prowadzona jest w kodeku HEVC (H.265) i w rozdzielczości 1920x1080.

W niedzielę 15 sierpnia wystartowała emisja testowa lokalnego multipleksu MUX-L1. Na początku emitowano jeden program o nazwie MWE Test - planszę testową z informacją o starcie programu lokalnego. Jest to powrót po dwóch latach od wyłączenia nadawania Telewizji Łużyce (sierpień 2019 roku). Sygnał nadawany jest na kanale 38 z nadajnika na Łysej Górze koło Dziwiszowa.

W dniu dzisiejszym na multipleksie 4 naziemnej telewizji cyfrowej dokonano zmiany w nadawaniu Polsat News. Uruchomiono sygnał w jakości HD - nazwa kanału Polsat News HD HEVC, a dotychczasowy przekaz Polsat News w jakości SD zakodowano.

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, wkrótce zwiększy się zasięg multipleksu nr 4 naziemnej telewizji cyfrowej. MUX-4 nadaje obecnie 12 kanałów telewizyjnych i 10 stacji radiowych. Wszystkie za wyjątkiem Polsat News są kodowane i dostępne wyłącznie dla abonentów tzw. Telewizji Mobilnej Cyfrowego Polsatu.